AcasăREPORTAJEProteste la ANAF

Proteste la ANAF

Protest spontan al angajaților Administrației Județene a Finanțelor Publjce Dolj, în această dimineață. Oamenii au părăsit birourile și au ieșit în fața instituției pentru a protesta faţă de unele prevederi ale proiectului de Ordonanţă privind măsuri fiscal-bugetare.

Printre principalele nemulțumiri se numără salarizarea neunitară, dar și nesiguranță locului de muncă.

Protestele spontane ale angajaților din finanțe au început, în toată țara, joi, cu toate că liderii sindicatelor anunțaseră o grevă de avertisment în data de 22 august.

Până când nu se vor lămuri problemele vechi de ani de zile, precum și cele noi apărute prin Ordonanţă, angajații din finanțe sunt hotărâți să nu renunțe la proteste.

Urmărește știrile DoljTV.ro și pe Google News

Urmărește-ne și pe

40,538FaniÎmi place
100CititoriConectați-vă
2,210AbonațiAbonați-vă
Craiova
cer senin
20.9 ° C
21.2 °
20.5 °
71 %
7.7kmh
0 %
lun
28 °
mar
29 °
mie
28 °
joi
28 °
vin
27 °

Curs valutar

RON - Română (nou) leu
EUR
4,9671
USD
4,6633
GBP
5,7101
CHF
5,1399

TOP CITITE